Dzień Pielęgniarki w naszym przedszkolu

W dniu 27 kwietnia 2022 w naszym przedszkolu w związku z Programem Proorientacji Zawodowej, dzieci poznały zawód pielęgniarki. W tym dniu odwiedziła nas Pani Grażynka, pielęgniarka, która na co dzień dba o naszych przedszkolaków. Tym razem jednak nie sprawdzała czystości rąk i włosów, lecz opowiadała o swojej pracy. Przybliżyła dzieciom wiele fachowych terminów stosowanych w jej zawodzie, opowiedziała co robić w chwilach zagrożenia i jak zabezpieczyć skaleczenie i małą ranę. Poinformowała również dzieci, kiedy należy wezwać pogotowie, a kiedy wystarczy pomoc kogoś dorosłego. Pokazała także dzieciom działanie ciśnieniomierza, stetoskopu   i opowiedziała jakie informacje uzyskujemy dzięki tym narzędziom. Przedszkolaki poznały opatrunki jałowe, różnego rodzaju plastry i sposoby dezynfekcji.

Następnie dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Pogadanki Pielęgniarki” o bakteriach i wirusach, higienie osobistej oraz pierwszej pomocy.

Na koniec dzieci w grupach wykonały prace plastyczne.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących na dywanie i słuchających pogadanki Pani pielęgniarki.

Zdjęcie przedstawia dzieci oglądające prezentację multimedialną.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci w trakcie oglądania narzędzi pracy pielęgniarki.