Dzień pizzy

W dniu 11.02.22 Jeżyki obchodziły Światowy Dzień Pizzy.

Jest okrągła niczym koło
z nią jest smacznie i wesoło.
Pachnie warzyw całą gamą,
lubię ją zajadać z mamą.
Co to takiego?
Oczywiście, pizza!

Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się z jakiego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach dzieci wałkowały ciasto, układały na nim składniki i tak przygotowaną pizzę piekły w kuchni przedszkolnej. Mali kucharze doczekali się efektów swojej pracy. Było fantastycznie i smacznie.

(Na zdjęciu widać dwie dziewczynki, które siedzą przy stoliku i jedzą pizzę.)

(Na zdjęciu widać dwie grupy dzieci, które siedzą przy stoliku i jedzą pizzę.)

(Na zdjęciu widać grupę dzieci, która siedzi przy stoliku i je pizzę.)