DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPACH MŁODSZYCH

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPACH MŁODSZYCH

25 listopada 2020r. obchodziliśmy w grupach dzieci trzyletnich i czteroletnich Dzień Pluszowego Misia. Celem tej przedszkolnej imprezy było umożliwienie dzieciom przeżywania uroczystości przedszkolnej, rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania misiów – bohaterów bajek filmowych i książkowych, kształtowanie szacunku do zabawek, integracja dzieci.
Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w bluzeczki wybranego koloru: żółtego, pomarańczowego, czerwonego, brązowego. W tym dniu towarzyszyły przedszkolakom zabawy z rymowankami, wierszykami i piosenkami na temat misiów. Dzieci odgadywały zagadki muzyczne pt. Misie z bajek. Brały udział w quizie o misiach. Uczestniczyły w zabawach tanecznych do piosenki „Gumi Miś” i innych piosenek o misiach. Słuchały bajek z czasopism dla dzieci o Kubusiu Puchatku czytanych przez nauczycielki. Kolorowały rysunki wybranych misiów, które mogły zaprezentować na gazetkach dla rodziców. Przedszkolaki obiecały też, że będą dbać o swoje misie w domu i przytulać się do nich, gdy dzieci będą miały swoje radości lub smutki, którymi chcą się z nimi podzielić

Opracowanie:
mgr Zofia Polityło, mgr Agnieszka Żuk

Jpeg