DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PSZCZÓŁKACH

W dniu 25 listopada dzieci z grupy Pszczółki uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy posiada własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie! Miś pluszowy często jest towarzyszem zabaw, kompanem w podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka- honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach. „Dwa malutkie misie”, „Jedna łapka” czy „Jadą, jadą misie” to tylko niektóre z utworów, które dziś zabrały naszych przedszkolaków do opływającej miodem, misiowej krainy. Po tym miłym wstępie dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz obejrzały film edukacyjny na tablicy interaktywnej pt. „Dzień Pluszowego Misia”. Następnie samodzielnie wykonały misia z papierowego talerzyka, który przyozdobił nasza grupową tablicę. Na zakończenie pojawił się niedpodziewany gość – Miś, któremu Pszczółki odśpiewały „Sto lat”. Dzień Pluszowego Misia dostarczył naszym milusińskim mnóstwa pozytywnych wrażeń, radości i wspólnej zabawy.

Magdalena Depta

Dzieci siedzą w kole na zielonym dywanie. Każde dziecko trzyma w ręku pluszowego misia.

Dzieci wraz z nauczycielem trzymają kolorowa chustę animacyjną. Na środku chusty leżą misie pluszowe przyniesione przez dzieci.

Dzieci siedzą przy stoliczku i wykonują misie z papierowego talerzyka.

Dzieci trzymają w ręku misie i pozują do zdjęcia. Między dziećmi stoi duży, zielony, pluszowy miś.

Dzieci siedzą na kocach i oglądają bajkę o misiach.