DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPACH STARSZYCH

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPACH STARSZYCH

W dzisiejszym świecie, grających, błyszczących i zmechanizowanych zabawek, miś nadal jest bezkonkurencyjny. Każdy maluch ma pluszowego misia. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w 100 rocznicę powstania maskotki, czyli w 2002 roku.
Każdego roku w naszym przedszkolu hucznie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku nie mogliśmy spotkać się wszyscy razem, by celebrować to święto, dlatego to sam dostojny Jubilat odwiedził kolejno grupy 5 i 6-latków. Nauczycielki przedstawiły przygotowaną prezentację multimedialną pt.  „Dzień Pluszowego Misia”, z której dzieci poznały nie tylko historię ustanowienia tego święta, ale również kilka faktów na temat niedźwiedzi. Wszyscy z przyjemnością przypomnieliśmy sobie misie, które są bohaterami bajek i filmów dla dzieci. Na zakończenie uroczystości dzieci obejrzały bajkę „Miś Uszatek” i wykonały zdjęcia w fotobudce.
Na przebiegiem uroczystości czuwały panie: Magdalena Depta, Anna Soboń.