„DZIEŃ POSTACI Z BAJEK” W GRUPIE „SŁONECZEK” I „MISIÓW”

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.

Dnia 3 listopada 2021r., dzieci w naszym przedszkolu, za sprawą czarów, przeniosły się do „Zaczarowanej krainy bajek i baśni”. Podczas tanecznych zabaw naśladowały Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię. Szukały Królewny Śnieżki do zabawy muzycznej „Krasnoludek”. Tańczyły z księżniczkami Anną i Elzą do utworu z filmu „Kraina Lodu” oraz z Kubusiem Puchatkiem do piosenki „Gummi Miś”. Przedszkolaki odgadywały tytuły ulubionych bajek i baśni na podstawie wysłuchanych zagadek, ilustracji oraz układając puzzle. W nagrodę za wspólną zabawę wszyscy otrzymali bajkowe obrazki do kolorowania.

Na zakończenie, dzieci bardzo chętnie, obejrzały jedną ze swoich ulubionych bajek: „Bob Budowniczy”. Oczywiście były również wspólne zdjęcia pamiątkowe, w pięknych kolorowych strojach. To był mile spędzony czas, pełen wrażeń i radości.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Słoneczek” z wychowawczynią, na tle dekoracji.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Misiów” z wychowawczynią, na tle dekoracji.

Na zdjęciu tańczące dzieci w kolorowych strojach.

Zdjęcie przedstawia dzieci oglądające bajkę.

Agnieszka Żuk

Krystyna Foksowicz