DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W „KOTKACH”

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W „KOTKACH”

W piątek 03.11.17 r „KOTKI” obchodziły w swojej grupie Dzień Postaci z Bajek, podczas którego dzieliły się swoją wiedzą na temat treści bajek i ich bohaterów. W tym szczególnym dniu każdy z nas przyniósł do przedszkola pluszaka ze swojej ulubionej bajki. Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, dlatego spotkanie rozpoczęliśmy od bajki „Królewna Śnieżka” w wykonaniu naszej starszej koleżanki. Żeby przenieść się w świat bajek Pani zaproponowała dzieciom lot „czarodziejskim dywanem” do Krainy Baśni, w której czekały na przedszkolaki niezwykłe zabawy, zagadki i konkursy. Największą atrakcją tego pełnego radości dnia było wykorzystanie magicznej receptury do wykonania wulkanu z wody, octu i sody oraz pomoc Kopciuszkowi w jak najszybszym oddzielaniu fasoli od kaszy. Na koniec wykonaliśmy piękne zakładki do książek.

Jpeg

Magdalena Depta
Mirosława Tomczuk