DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także uczą uniwersalnych wartości moralnych. Przedszkolaki z naszego przedszkola również nie mogły pominąć tak ważnej uroczystości.

Dnia 04.11.2021 dzieci z grupy Pszczółki i Skrzaty przybyły do przedszkola przebrane za wymarzonych przez siebie bohaterów bajek i wraz ze swoimi Paniami wyruszyły w podróż do Krainy Bajek. Aby dotrzeć do tego magicznego miejsca musiały wykonać po drodze kilka zadań oraz wykazać się znajomością niektórych bajek. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały postacie, rekwizyty oraz tytuły bajek z których pochodzą. W tym dniu zabawom ruchowym i tańcom nie było końca. Na zakończenie Pszczółki oraz Skrzaty zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance przygotowanej specjalnie na tę okazję.

Magdalena Depta

Beata Kowalska

Joanna Ligęza

Przedszkolaki tworzą dwa pociągi. Każdy z pociągów prowadzi nauczycielka. Dzieci są przebrane za różne postacie z bajek.

Nauczycielka przebrana za wróżkę trzyma w ręku dwa worki. Pokazuje je dzieciom. Dzieci wskazują palcem na jeden z worków.

Na środku sali stoją trzy dziewczynki, które trzymają w ręku ilustracje z różnych bajek. Przed dziewczynkami znajdują się dopasowane do bajek rekwizyty. Nauczycielka trzyma w ręku papierowy domek z piernika.

Dzieci podskakują do góry i próbują łapać bańki puszczane przez nauczycielkę.