Dzień Pozytywnego Myślenia

W dniu 1.03.2022r. w grupie Słoneczka zorganizowany został Dzień Pozytywnego Myślenia, w ramach realizacji IV Modułu „Misiowe recepty na pozytywne myślenie” międzynarodowego Projektu czytelniczego ” Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Celem uroczystości było tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci, rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci. Wcześniej przedszkolaki rozmawiały na temat swojego wymarzonego dnia w przedszkolu i ustalono kilka pomysłów. W tym dniu wszyscy od rana pojawili się w przedszkolu w dobrym nastroju. Do śniadania zmienione zostało ustawienie stolików, by można było usiąść razem i obok wybranego kolegi lub koleżanki. Dzieci bawiły się klockami wymienionymi z grupą Motylków (po dezynfekcji). Do łazienki jechały pociągiem, w którym chłopcy ustępowali pierwszeństwa dziewczynkom. Czterolatki zapoznane zostały z plakatem „Optymista – Pesymista” przygotowanym przez nauczycielkę. Obejrzały warsztat literacki Misiowej Mamy i uczestniczyły w zabawach podczas opowieści ruchowej Wujka Maćka „Wybieramy się dziś na wycieczkę do Krainy Optymizmu”. Dzieci wykonały, z wykorzystaniem ilustracji K. Ząbczyk, prace plastyczne, przedstawiając swoje „Misiowe recepty na pozytywne myślenie”, które wywieszone zostały na gazetce w holu przedszkola dla rodziców. Ten miły dzień na pewno pozostanie nam długo w pamięci.

mgr Zofia Polityło

Opis zdjęcia

Grupa dzieci siedzi na dywanie w sali przedszkolnej i bawi się klockami.

Opis zdjęcia

Dzieci z nauczycielką oglądają warsztat literacki Misiowej Mamy.

Opis zdjęcia

Przedszkolaki siedzą w kole na dywanie, w środku leży napis Dzień Pozytywnego Myślenia i plakat „Optymista – Pesymista”, wykonany na różowym kartonie.

Opis zdjęcia

Dzieci siedzą przy zestawionych razem trzech stolikach i malują kredkami. Na stole leży napis „Misiowe recepty na pozytywne myślenie”.

Opis zdjęcia

Dzieci z grupy Słoneczka stoją w sali przedszkolnej, trzymają prace plastyczne, a nauczycielka napis „Misiowe recepty na pozytywne myślenie”.