Dzień przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień już kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada 20 września.  Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju  dzieci.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Bawiły się,  tańczyły i świętowały przy typowym repertuarze dziecięcym, na co dzień wykorzystywanym w pracy przedszkola. Zadowolenie nie znikało z ich twarzy.

Przedszkolaki przedstawiły się z nazwy pozostałym grupom. I tak, wszystkie grupy poznały się ze sobą – prezentując : okrzyk grupowy, piosenkę, zagadkę czy taniec. Każda grupa otrzymała dyplom Super Grupy.
Na zakończenie zabawy, czekała na dzieci w salach niespodzianka – pieczone kiełbaski, które to z apetytem pałaszowały po intensywnych harcach z muzyką.
Dzień ten dostarczył wszystkim wiele atrakcji, wesołą zabawę i mnóstwo radości z bycia przedszkolakiem.

Wszystkim przedszkolakom z całego serca życzymy szczęścia oraz spełnienia marzeń. Niech otacza Was życzliwość i troska.

Zabawę w grupach dzieci młodszych poprowadziły Panie : Beata Wolska, Renata Kowalczyk, Magdalena Słomka a w grupach dzieci starszych Panie: Joanna Ligęza,Katarzyna Zasada i Joanna Molińska.`