DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W „KOTKACH”

W dniu 20.09.2021 grupa „Kotków” wybrała się do MDK w Radomsku na spektakl pt. „ Urodziny Baby Jagi” w wykonaniu grupy aktorów teatru „Pinokio”. Przedstawienie rozpoczęło się od wprowadzenia dzieci w świat bajek przez Bajarza, następnie Czerwony Kapturek prowadził dzieci przez bajkowy las, aż do chatki Baby Jagi, która znacznie różniła się od tej z bajki o Jasiu i Małgosi. Baba Jaga była miła, lubiła dzieci i żywiła się tylko zdrowymi produktami, ponadto śpiewała, tańczyła, a jej towarzyszem był sympatyczny miś o imieniu Puchatek. Wspólne świętowanie urodzin Baby Jagi było wyjątkowo głośne i radosne.
Dzieci z zaciekawieniem oglądały wystawiane przedstawienie, ponadto z dużym entuzjazmem włączały się w udział w zabawach taneczno-ruchowych prezentowanych przez aktorów. Wspólne liczenie kwiatów, szukanie lisa i układy taneczno-ruchowe były dla dzieci nie tylko lekcją ale i okazją do zabawy i śmiechu.
Dzięki dzisiejszej wycieczce dzieci miały możliwość kontaktu z kulturą, poznanie nowych miejsc architektury miejskiej oraz utrwalenie zasad bezpiecznego przemieszczania się z zachowaniem zasad ruchu drogowego (sygnalizator świetlny, „zebra” – przejście dla pieszych, chodzenie po jednej stronie chodnika)
Po powrocie z przedstawienia, dzieci kontynuowały obchody Dnia Przedszkolaka w swoim gronie, podczas zabaw grupowych i tanecznych. Każde dziecko wykonało rysunek przedstawiający ulubione zajęcie w przedszkolu i otrzymało medal przedszkolaka. Dzień ten był dla dzieci pełen wrażeń i radości, wszystkie przedszkolaki chciałyby aby trwał jak najdłużej.


Opis: Zdjęcie przestawia grupę dzieci stojących przed budynkiem MDK. W tle znajduje się reżyserskie krzesło. Dzieci maja na sobie kolorowe kurtki i czapki.


Opis:Zdjęcie przestawia scenę wraz ze scenografią przedstawienia „Urodziny Baby Jagi”Przed domkiem na scenie stoi dwoje aktorów. Jeden z nich to Baba jaga, w długiej czarnej szacie i fioletowej chustce na głowie. Aktor ma maskę na twarzy z długim nosem. Druga postać to Czerwony kapturek, ubrany w czerwony kowbojski kapelusz, czerwoną bluzkę i spódniczkę.

Opracowanie:
Mirosława Tomczuk
Katarzyna Stefańczyk
Joanna Molińska