DZIEŃ PSZCZOŁY W MOTYLKACH

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w grupie 3 latki ,,A” Motylki przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.
Przedszkolaki obejrzały prezentacje o pszczółkach jak również znaną wszystkim bajkę ,,Pszczółka Maja”. Dzień Pszczoły urozmaiciły zabawy ruchowe takie jak: Pszczółki do ula , Z kwiatka na kwiatek, gimnastyka buzi i języka, tańce do piosenki o pszczółkach. Dzieci wykonywały prace plastyczne zgodnie z tematyką, która dominowała tego dnia.
Jolanta Jaguścik

dav

Zał.1.
Na zdjęciu znajdują się dzieci siedzące na krzesełkach, oglądają zdjęcia pszczół, pszczelarza oraz jak powstaje miód.

dav

Zał. 2.
Zdjęcie przedstawia plansze, na które jest zilustrowana budowa pszczoły i proces powstawania miodu.