DZIEŃ PUZZLI W „KOTKACH”

DZIEŃ PUZZLI W „KOTKACH”

We wtorek 29.01.2021 grupa „Kotków” obchodziła Międzynarodowy Dzień Puzzli.
Układanie puzzli to świetna zabawa, która posiada walory edukacyjne. Uczy wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na zadaniu, bo jeśli się chce zobaczyć, co wyjdzie po złożeniu wszystkich kawałków , nie ma rady: trzeba się do tego przyłożyć.
Zabawa puzzlami od małego sprawia, że dziecko rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Układanie puzzli daje dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz.
Kotki w tym dniu świetnie się bawiły i pytały kiedy znowu będzie taki dzień w przedszkolu.
Opracowały:
Mirosława Tomczuk
Joanna Molińska

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg