„DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA W JAGÓDKACH”

23 września w grupie „Jagódek” obchodziliśmy „Dzień Spadającego Liścia”. Święto to zostało połączone z przywitaniem pierwszego dnia jesieni. Dzieci ubrane w barwne stroje powitały Panią Jesień tańcem, zabawą ruchową z liśćmi przy muzyce Vivaldiego. Różnego rodzaju opowiastki i zagadki pomogły dzieciom utrwalić wiedzę dotyczącą zmian zachodzących w przyrodzie. Oglądając ilustracje podziwiały piękne krajobrazy jesieni w różnych regionach naszego kraju. Okazało się, że ta pora roku potrafi przybrać różne kolory. Nie zabrakło także czasu na wykonanie przez dzieci przepięknych prac plastycznych.
Dzień Spadającego Liścia wzbudził ogromną radość wśród dzieci i spowodował, że z uśmiechem na twarzy powitały nową porę roku.

Katarzyna Zasada
Beata Wolska