Dzień Strażaka

4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka

Z tej okazji składamy wszystkim strażakom serdeczne podziękowania za działalność ratowniczą i bezinteresowna służbę drugiemu człowiekowi. Życzymy niewyczerpanej siły, dużo wytrwałości, licznych sukcesów oraz satysfakcji z pracy. Niech podejmowane przez Was działania będą zawsze źródłem dumy i społecznego uznania!

Okazja ta przysłużyła się utrwaleniu przez dzieci sytuacji, w których można wezwać straż pożarną. Przedszkolaki przypomniały sobie numer alarmowy straży pożarnej. Już wiedzą, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków i innych zdarzeń. Na zakończenie każde z dzieci mogło zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę w hełmie strażackim, a w ogrodzie przedszkolnym na dzieci czekał wóz strażacki.

Przedszkolaki słuchają jak opowiadają o sobie strażacy

Strażacy odwiedzili grupy starsze

Przedszkolaki oglądają wóz strażacki

Dzieci z grup starszych przed wozem strażackim

 

Przedszkolaki oglądają wnętrze wozu strażackiego

Dzieci stroją na placu przedszkolnym przed wozem strażackim

Serdecznie dziękujemy strażakom  z Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrówka za bezinteresowną pomoc oraz przekazana wiedzę

 

Opracowała

Magdalena Słomka