Dzień Strażaka w naszym przedszkolu

W dniu 4 Maja przedszkolaki z naszego przedszkola świętowały Dzień Strażaka. 4 maja to dzień Św. Floriana czyli patrona strażaków. Dzieci z PP nr 9 w tym dniu nie tylko obejrzały prezentację i zapoznały się z praca strażaka, ale wybrały się także na wycieczkę do remizy państwowej Straży Pożarnej w Radomsku. Podczas zwiedzania remizy dzieci mogły zobaczyć garaż, gdzie zaparkowane były wozy strażackie służące nie tylko do gaszenia pożarów ale również do pomocy poszkodowanym w wypadkach i innych działań ratowniczych. Następnie przedszkolaki zwiedzały piętro budynku,  na którym mieściła się stołówka, szatnia, miejsce odpoczynku i relaksu dla strażaków oraz centralę gdzie mogły zobaczyć w jaki sposób strażacy informowani są o alarmie i jak wyglądają procedury powiadamiania o dalszych działaniach.

Niezwykłą atrakcją było dla dzieci lanie wodą z węża strażackiego i oglądanie wyposażenia wozu bojowego.

Przedszkolaki były  zachwycone pracą strażaków, z entuzjazmem oglądały sprzęt i zadawały mnóstwo pytań strażakom, którzy z wielką cierpliwością i wyrozumiałością odpowiadali na wszystkie pytania.

Dzieci świetnie zapamiętywały uzyskane informacje i po powrocie do przedszkola jeszcze długo rozmawiały o jakże udanej wycieczce.

Zdjęcia przedstawiają dzieci, które przy pomocy strażaka obsługują wąż gaśniczy.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci w trakcie zwiedzania remizy strażackiej.

Zdjęcia przedstawiają dzieci w trakcie oglądania sprzętu gaśniczego.