„DZIEŃ TANCERZA”

W ramach realizacji programu proorientacji zawodowej w  dniu 15 listopada 2021 przedszkolaki z grupy „Kotków” i „Jagódek” poznały zawód tancerza. W tym przypadku była to instruktorka Zumby – Pani Kamila, która przybliżyła dzieciom tematykę związaną z tym rodzajem tańca. Przedszkolaki miały okazję poznać zarówno charakterystyczne dla zawodu wyrażenia jak i strój. Podczas rozmowy dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które Pani Kamila z cierpliwością odpowiadała. Po dłuższej dyskusji przedszkolaki wraz z nauczycielami i instruktorką Zumby wyszły na hol przedszkola by zatańczyć. A ponieważ większość dzieci znała piosenki, do których wykonywane były układy choreograficzne, zabawa była przednia. Wśród utworów znalazły się również takie pozycje, które poza przyjemnością z tańca, usprawniały koordynację wzrokowo – ruchową dzieci. Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia, śmiechom i zabawie nie było końca. Pomimo, iż ruch dzieci często mijały się z ruchami instruktorki, każde z dzieci czerpało z zajęć całą masę radości i szczęścia. Prawdą jest więc powiedzenie, że wszystko co chcemy powiedzieć, możemy wyrazić tańcem, wtedy jest proste  i łatwe. Ponadto Pani Kamila w ramach realizacji akcji „Czytamy Dzieciom”, przeczytała przedszkolakom bajkę pt. „Kot w butach”.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci wykonujące układ taneczny.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Kotków” siedzące w okręgu na dywanie. Wśród nich siedzi instruktorka zumby, Pani Kamila, która rozmawia z przedszkolakami na temat przeczytanej bajki.

Joanna Molińska
Mirosława Tomczuk