DZIEŃ ZIEMI W GRUPACH MŁODSZYCH

„Przyjaciółmi przyrody chcemy być
i w zgodzie z naturą będziemy żyć.
Przyrzekamy:
CHRONIĆ PRZYRODĘ, OSZCZĘDZAĆ WODĘ, DOKARMIAĆ PTAKI, DBAĆ
O ZWIERZAKI, KWIATY HODOWAĆ, DRZEWA SZANOWAĆ, ZIEMIĘ RATOWAĆ,
NIGDY NIE ŚMIECIĆ I UCZYĆ TEGO WSZYSTKIE DZIECI! ”

W dniu 22.04.2021r. w grupach: Jeżyki, Kotki, Motylki, Skrzaty, Słoneczka, Smerfy obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Celem uroczystości było zachęcenie dzieci do dbania o przyrodę, kształcenie nawyków proekologicznych, przybliżenie dobrodziejstw, jakie daje nam Ziemia, uwrażliwienie dzieci na piękno świata przyrody oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za nią. Tego dnia królował zielony kolor. Trzylatki i czterolatki mogły uczestniczyć w zabawie ruchowej „Idziemy do lasu”z wykorzystaniem szarf jako gałęzi, kolorowych krążków – kamieni, plastikowych butelek czyli drzew, kałuż z gazet oraz zabawie „Porządki w lesie”, która polegała na zbieraniu różnego rodzaju odpadów np. słoików, plastikowych butelek, gazet do odpowiedniego koloru pojemników imitowanych szarfami i zabawie ruchowej przy muzyce z kolorowymi chustami – „Kwiaty Ziemi”. Przedszkolaki zrobiły „ptaki z recyklingu” na tekturowych talerzykach oraz wykonały razem w grupie plakaty z naszą planetą na Dzień Ziemi. Na zakończenie dzieci złożyły przyrzeczenie, że będą chronić przyrodę i każda grupa otrzymała „Dyplom Przyjaciela Przyrody”.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji Dnia Ziemi.

Zofia Polityło
Dorota KotlewskaOpis zdjęcia. Zdjęcie przedstawia trzylatki z grupy ”Słoneczka”. Dziewczynki i chłopcy stoją w holu przedszkola, w tle dekoracja na Dzień Ziemi. Dzieci są ubrane w elementy stroju w kolorze zielonym lub w stroje z kwiatkami. Dwoje dzieci trzyma w rękach pracę plastyczną przedstawiającą planetę Ziemi, jedno – grupowy dyplom „Przyjaciela Przyrody”, a inne dzieci kolorowe chustki i „ptaki z recyklingu” zrobione na talerzykach z tektury.

Opis zdjęcia: Na zdjęciu widać 19 dzieci, ubrane są one w opaski z kulą ziemską. Zdjęcie zrobione jest na tle kolorowej sali.

Opis zdjęcia: Do zdjęcia ustawiła się cała grupa 4-latków „A”- „Jeżyków” (19 dzieci). Dzieci miały na głowach opaski z symbolami Ziemi. Chłopcy stali na zdjęciu, a dziewczynki siedziały trzymając w rękach plakat z planetą Ziemią (planeta została wyklejona bibułami w kolorach niebieskim i zielonym).

Opis zdjęcia: 17 dzieci z grupy 4-latki „B” – „Smerfy” stoi na tle samodzielnie wykonanego plakatu przedstawiającego naszą planetę – Ziemię.

Jpeg

Opis zdjęcia: Zdjęcie przedstawia uśmiechniętą dziewczynkę z grupy 4 „C” – „Kotki”, trzymającą plakat, wykonany na szarym papierze przedstawiający planetę Ziemię. Kontynenty w kolorze zielonym z drzewami i kwiatami. Woda koloru niebieskiego.