Dzień ziemniaka – wycieczka do gospodarstwa wiejskiego.

Jedną z jesiennych atrakcji w naszym przedszkolu były wykopki ziemniaków, na które grupa „Jagódek” wybrała się autobusem do pobliskiej miejscowości Amelin. Przedszkolaki zwiedziły gospodarstwo, obejrzały niezbędne do pracy narzędzia i maszyny. Obserwowały wykopywanie ziemniaków, następnie samodzielnie zbierały ziemniaki do swoich koszyczków. Zapał i zaangażowanie dzieci w pracę bardzo nas zaskoczył, a zbieranie ziemniaków okazało się nie tylko pracą ale także dobrą zabawą. Następnie wzięły udział w licznych konkurencjach sportowych, m. in. skokach w workach, przeciąganiu liny a także celowaniu ziemniaków do koszy. Po tak ciężkiej pracy kiełbaska i ziemniaczki z grilla smakowały wszystkim wyśmienicie. Bardzo miłą niespodzianką dla wszystkich były dyplomy dla najlepszego zbieracza ziemniaków  oraz słodkie niespodzianki . Lekko zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni z koszykami pełnymi ziemniaków, bogatsi w doświadczenie i niesamowite wrażenia wróciliśmy do przedszkola.

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Liliany za zaangażowanie i zorganizowanie tego niezapomnianego dnia, który na długo zostanie w naszej pamięci.

Katarzyna Zasada
Beata Wolska