EKO – KOMPOZYCJE Z NASION – MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

EKO – KOMPOZYCJE Z NASION – MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

W dniu 31.03.2017r. w PP nr 1 rozstrzygnięty został Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny pt.: EKO-KOMPOZYCJE z nasion, realizowany w ramach projektu Edukacji ekologicznej w szkołach i przedszkolach – Eko-podróże małe i duże.
Celem konkursu było:
• rozbudzenie twórczej inicjatywy dziecka
• rozwijanie indywidualnych zdolności estetycznych
• budzenie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi
• zdobywanie i pogłębianie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej

Udział w konkursie polegała na przygotowaniu pracy plastycznej z wykorzystaniem różnego rodzaju nasion i tworzywa przyrodniczego.

Każde przedszkole mogło zgłosić do konkursu 2 prace.
Wielką radością dla naszego przedszkola było zdobycie II miejsca w konkursie przez Natalię Przybylską i III przez Julię Sękowską. Obie laureatki to reprezentantki grupy 6A Biedronki. Zaproszeni do PP nr 1 laureaci konkursu obejrzeli program artystyczny Mali ekolodzy w wykonaniu dzieci 6-letnich pod kierunkiem p. Barbary Mosińskiej oraz włączeni zostali przez gospodarzy do zabawy Ziarenko, kwiatek, drzewko, las.

Barbara Kabzińska