„EKO – ZABAWKI” –  WYSTAWA PRAC

„EKO – ZABAWKI” – WYSTAWA PRAC

Rozwijanie kreatywności dzieci oraz współpracy z rodzicami przedszkolaków to ważne cele planu pracy PP nr 9 w tym roku. Ich realizacja odbywa się poprzez różne zadania. Jednym
z nich było zorganizowanie w dniu 30.04.2019r. w naszym przedszkolu, w dwóch budynkach, wystawy prac plastycznych pod hasłem „Eko- zabawki”, wykonanych przez dzieci wspólnie z rodzicami. Należało je zrobić z surowców wtórych. Pomysłów na zabawkę nie brakowało. Prace wykonane zostały z różnorodnych materiałów. W budynku grup młodszych na wystawie znalazło się 29 różnych „eko- zabawek”, natomiast dzieci starsze wykonały z rodzicami 17 zabawek
z surowców wtórnych. Tematyka wystawionych prac była bardzo szeroka, począwszy od postaci zwierzątek (zajączków, dinozaurów), lalek, robotów, instrumentów, poprzez różnego rodzaju pojazdy (samochody, rakiety, pociąg), gry w futbol, zegar, a skończywszy na budowlach, np. zamków. Do tego przedsięwzięcia włączyli się wszyscy nauczyciele dzieci grup młodszych
i starszych. W ten sposób nastąpił rozwój kreatywności dzieci, a współpraca przedszkola z rodzicami została pogłębiona i poszerzona.

Dziękujemy za zaangażowanie RODZICOM przedszkolaków.

 

mgr Zofia Polityło