Festiwal piosenki i sukces!

 

W Państwowej Szkole Muzycznej  im. G. Bacewicz trwa XXVI Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka pod hasłem „Podajmy sobie ręce”. Imprezę od 26 lat organizuje dyrekcja i wychowawcy z Publicznego Przedszkola nr 1.

Festiwal ma na celu szeroką prezentację umiejętności wokalnych i inspiracji twórczych dzieci oraz ich wspomaganie w rozwoju uzdolnień i talentów. Poprzez interpretacje piosenek PP 1 zachęca dzieci do aktywności muzycznej, różnych form dziecięcej ekspresji, a także do rozwijania zainteresowań literaturą dziecięcą. W tym roku wzięło w nim  udział 30 uczestników.

Nasze przedszkole reprezentowało dwoje dzieci.

 

Marysia K. zaśpiewała piosenkę „Zostań moją przyjaciółką” i była przygotowywana przez Panią Ewę Banaszek,  natomiast Zofia M. zaprezentowała utwór pt ” Puszek okruszek”  i była przygotowywana przez Panią Beatę Wolską.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom za uczestnictwo a czworo młodych artystów zostało wyróżnionych. Wśród nich znalazła się Zosia, co było olbrzymim sukcesem i nobilitacją.

Dziewczynkom ogromnie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy wokalne.