Grudzień w grupie „Niedźwiadków”

CO CIEKAWEGO WYDARZYŁO SIĘ  U „NIEDŹWIADKÓW” W GRUDNIU

 

6 Grudzień

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie, 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które świadczyły o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny tylko Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Świętego Mikołaja troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu, rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczył prezenty, na które wszyscy z taką niecierpliwością czekali. Dzień ten długo pozostanie w pamięci „Niedźwiadków”. Oczywiście zaprosiliśmy do nas Mikołaja za rok!

             

12 Grudnia – Dzień Guzika

„Guzik tu, guzik tam, guzik krąży tu i tam. Jak to miło i wesoło, kiedy guzik krąży w koło.” 12 grudnia swój wielki dzień mają guziki. Nie jest to przypadkowa data, ponieważ jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca w roku, a guziki liczone są tuzinami, na które przypada 12 sztuk. „Niedźwiadki” obchodziły w swojej grupie Dzień Guzika. Nie zabrakło w tym dniu zabaw z guzikami w roli głównej. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć mnóstwo guzików o różnych kształtach, kolorach czy też różnej wielkości. Na początku wysłuchały opowiadania o magicznym guziku z Guzikolandii, a następnie podczas zabaw ćwiczyły umiejętności matematyczne: segregowały guziki ze względu na kształt, wielkość, ilość dziurek. Najwięcej radości sprawiała dzieciom zabawa w „pchełki” i zabawa plastyczna – układanie kompozycji z guzików wg. własnego pomysłu. Po uśmiechu na twarzy można było zobaczyć zadowolenie „Niedźwiadków” z nietypowego święta.

Grupa dzieci układa obrazek z guzików                    Grupa dzieci na stoliku układa serce z guzików                           Ułożone serce z guzików na stoliku przez grupę dzieci .

15 Grudnia – Warsztaty  w oczekiwaniu na święta, dzieci z grupy „Niedźwiadków” z rodzicami.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy domy napełniają się ciepłem, zaczynają rozbrzmiewać w nich kolędy. To chwile, kiedy bliskość rodziny i wspólne spędzanie czasu nabierają szczególnego znaczenia. Szczególne znaczenie miały też dla nas chwile spędzone w przedszkolu podczas warsztatów świątecznych, kiedy to,  mamy nadzieję,  udało  nam się poczuć magię Bożego Narodzenia w twórczym wydaniu. Nasze warsztaty umilił występ dzieci oraz wspólnie śpiewanie  kolęd,  potem przedszkolaki wspólnie z rodzicami zdobiły, wcześniej już upieczone w przedszkolu, pierniczki kolorowym lukrem, posypkami i koraliczkami. Wszyscy z ogromnym zapałem podjęli się ozdabiania pierników, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Dziewczynka wałkuje  ciasto na pierniki                 dzieci w koło stolnicy, na której chłopiec wałkuje ciasto na pierniki                 Chłopiec wałkuje ciasto na pierniki.

Rodzice i dwoje dzieci przy stolikach, ozdabiają pierniki.    Grupa dzieci siedzi na dywanie z balonami .    Grupa dzieci stoi w rzędzie przed rodzicami.

Dziewczynka z rodzicem ozdabia pierniki. Grupa dzieci przy stolikach z rodzicami ozdabia pierniki.

19 Grudnia- Wigilia w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku. Czas ten poprzedzają liczne przygotowania. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci poznawały świąteczne tradycje, wykonywały ozdoby oraz uczyły się kolęd. W dzień przedszkolnej wigilii panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęły wspólne życzenia i kolędowanie. Na stole pojawiły się tradycyjne świąteczne potrawy, zupa grzybowa i ryba, a także inne świąteczne przysmaki. Nie zabrakło również prezentów dla całej grupy, były to nowe gry , które dzieciom wręczyła Pani dyrektor przedszkola . Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami  Święta Bożego Narodzenia.

Grupa dzieci stoi przy stolikach wraz z nauczycielkami.        Grupa dzieci siedzi przy stole .         Grupa dzieci stoi na dywanie , jedno z nich trzyma pudełko z grą.