HAPPENING   „CHCEMY ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM ”

HAPPENING „CHCEMY ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM ”

Dnia 20 kwietnia 2018 r. odbył się proekologiczny happening pod hasłem „Chcemy oddychać czystym powietrzem”. Udział w tym przedsięwzięciu wzięły dzieci z grupy: „Stokrotek”, „Żabek” i „Misiów” Publicznego Przedszkola nr 9 oraz zaproszone dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 im. Konopnickiej w Radomsku. Celem happeningu było zwrócenie uwagi mieszkańcom Radomska na rosnący problem zanieczyszczenia środowiska przez nadmierną produkcję spalin i zagrażający zdrowiu i życiu „smog” . Przedszkolaki przeszły ulicami miasta na Plac 3 Maja . Tam zaprezentowały transparenty z anty smogowymi hasłami. W celu zwrócenia uwagi mieszkańców Radomska wykorzystane zostały proste instrumenty muzyczne typu : grzechotki, bębenki, kołatki, piszczałki, itp. Wcześniej na zajęciach dzieci z wychowawczyniami wykonały plakaty pt. „ Ten straszny smog”.
Akcja była jednym z wielu zadań realizowanych przez przedszkole w ramach projektu „Czyste powietrze” organizowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi.

Anna Soboń
Monika Kapica
Krystyna Foksowicz