HAPPENING POD HASŁEM „JESTEM ZDROWY, BO DBAM O ŚWIAT PRZYRODY”

16.04.2015 roku dzieci z grupy „Pajacyki” uczestniczyły w happeningu pod hasłem „Jestem zdrowy, bo dbam o świat przyrody”. Organizatorem spotkania było Publiczne Przedszkole nr 6. Celem happeningu było rozwijanie zainteresowania przyrodą i koniecznością jej ochrony, kształtowanie postaw proekologicznych oraz promowanie zachowań przyjaznych środowisku wśród społeczności lokalnej. Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2, 6, 9 spotkały się w parku miejskim na Placu 3-go Maja. W strojach wykonanych z materiałów ekologicznych, zaprezentowały piosenki o tematyce ekologicznej, nauczyły się wspólnego okrzyku oraz z przygotowanych transparentów dowiedziały się jak dbać o przyrodę.

DSCN8513         DSCN8520

Jpeg        Jpeg

Przedstawiciele z PP nr 6 wręczyły książeczki „Bajkowe Eko-wymyślanki” zaproszonym gościom z Muzeum Regionalnego i Nadleśnictwa. Następnie wszyscy w korowodzie przemaszerowali pod budynek Urzędu Miasta Radomska.

DSCN8516        DSCN8522

W Urzędzie Miasta na dzieci czekała pani prezydent Anna Milczanowska. Dzieci przywitały się okrzykiem „Jestem zdrowy, bo dbam o świat przyrody”, a następnie wręczyły pani prezydent książeczkę „Bajkowe Eko-wymyślanki”. Pani prezydent przeczytała dzieciom bajkę „Ekolinka” oraz zaprosiła dzieci do Sali  Konferencyjnej.

Jpeg         Jpeg

Po wizycie w Urzędzie Miasta dzieci pożegnały się i w korowodzie wróciły do swoich przedszkoli.
Opracowanie:
Mirosława Tomczuk