HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA !

HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA !

Przedszkolaki z grup „Muchomorków ” i „Zajączków” w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Dzieciątka.
W dniu 17 grudnia w Przedszkolu Publicznym nr 9 były wystawiane „Jasełka” Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Dzieci wystąpiły przed swoimi rodzicami i innymi dziećmi z przedszkola .
Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały znane kolędy i pastorałki .
Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności. 
Po zakończonym występie dzieci spotkały się wraz z rodzicami na Wigilii, składały życzenia oraz wręczyły przygotowane i wykonane ze swoimi nauczycielkami prezenty.

Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

 

Wanda Mortoń i Jolanta Jaguścik