HISTORIA BOŻEGO NARODZENIA W GRUPACH STARSZYCH

HISTORIA BOŻEGO NARODZENIA W GRUPACH STARSZYCH

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.
Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka w nieco innej formie niż zawsze.
W tym roku historię Bożego Narodzenia opowiedział dzieciom aniołek, który aby lepiej im ją zobrazować posłużył się specjalnie przygotowanymi na tę okazję ilustracjami. Opowieść przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu dzieci. Przedszkolakom zostały przybliżone tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.
W drugiej części spotkania dzieci miały okazję obejrzeć krótki materiał filmowy przygotowany przez grupę Zajączki oraz aktywnie włączyły się do zabaw muzyczno – ruchowych z ich udziałem. Na zakończenie spotkania otrzymały od aniołka – opłatek, którym to wspólnie ze swoimi paniami podzieliły się w sali.

Magdalena Depta
Wanda Mortoń