„HISTORIA RECYKLINGU” WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA DZIECI Z GRUP STARSZYCH

W dniu 29.01.2021r. odbyły się warsztaty ekologiczne „Historia recyklingu” dla dzieci z grup 5 i 6-latków. Zajęcia przeprowadziła pani edukator z  Ośrodka Edukacyjnego „Świat Przygód” w Łodzi. To były pierwsze warsztaty w ramach Projektu Edukacji Ekologicznej: „Segregacja fajna rzecz nawet przedszkolak o tym wie” realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku, dofinansowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi.
 Celem programu jest podniesienie świadomości ekologicznej dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów, popularyzowaniu wiedzy dotyczącej biodegradacji odpadów. Uświadomienie dzieciom i rodzicom, że racjonalne gospodarowanie odpadami bezpośrednio wpływa na ochronę środowiska przyrodniczego. Podczas  warsztatów dzieci poznały  co to ekologia, segregacja ,recykling. Samodzielnie uczyły się segregować śmieci do pojemników: czarnego, brązowego, niebieskiego, żółtego, zielonego. Dowiedziały się co można zrobić ze śmieci wykorzystując np. butelki plastikowe i szklane, słoiki, plastikowe pojemniki po kapsułkach do prania. Same przekonały się, że wykonując prace plastyczne niejednokrotnie wykorzystywały śmieci do wykonania grzechotek, wazoników i ozdobnych pojemników na drobiazgi przyczyniając się do ich recyklingu.
Dając „śmieciom drugie życie” chronimy środowisko

Opracowała:
K. Foksowicz