Andrzejkowe wróżby…

Hokus pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

Grupa dzieci, stojąca pod napisem Andrzejki

26 listopada w naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, wróżenia z kubków, tradycyjnego wybierania „zawodów”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy muzyce.

Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Buty ułożone w tzw. wężyk