„HOKUS – POKUS, CZARY – MARY, NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY”

„HOKUS – POKUS, CZARY – MARY, NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY”

29 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Jest to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło wróżb, dotyczący przyszłości, zawodów czy przestróg… Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym maluchom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Opracowanie:
Beata Wolska
Katarzyna Zasada