„Jagódki” czytelnikami…

Dn. 25.04.2023 r. dzieci  grupy „JAGÓDKI” wybrały się do Biblioteki Publicznej – filia 2. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Podczas wizyty przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dowiedziały się od pani bibliotekarki,  co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Ponadto dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych przez panią bibliotekarkę książeczek. Każdy przedszkolak otrzymał w prezencie słodką niespodziankę.

Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudziły wśród dzieci zainteresowania książką i przyczynią się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom!