„JAGÓDKI” DBAJĄ O ZDROWIE

Dzieci z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy znajdujące się w warzywach i owocach, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Nauczycielki wyrabiają
u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz propagują zdrowy styl życia. Przedszkolaki mają także możliwość rozwijania  się w sztuce kulinarnej.
Z mandarynek, bananów,  pomarańczy,  jabłek, gruszek, przygotowały sałatkę owocową. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz wspólnego rodzinnego gotowania.
Dzieci tego dnia w ramach programu Akademii Zdrowego Przedszkola, bawiły się również, rozwijając z koordynację wzrokowo- ruchowa w : „Wyścigi z jajkiem” czy „Turlające się jajko”. Na zakończenie zajęć, utrwalając zdobyte wiadomości dzieci kolorowały malowanki warzywno- owocowe.

Beata Wolska