JAGÓDKI EKSPERYMENTUJĄ

Dzieci z grupy „Jagódki” to najmłodsza grupa przedszkolna w naszej placówce. Przedszkolaki świetnie radzą sobie już z czynnościami samoobsługowymi, chętnie przyswajają nowe wiadomości oraz uczą się piosenek. ” Jagódki” są chłonne wiedzy i bardzo chętnie eksperymentują podczas różnego rodzaju zajęć. Wychowawczynie wychodząc na przeciw zainteresowaniom dzieci, utworzyły kącik badawczy. Dzięki pomocy rodziców został on wzbogacony w mikroskop, lupy, pipety, strzykawki  itd. Wszystkie te przyrządy posłużyły nam do przeprowadzania różnych zabaw badawczych tj. „Wulkan”, „Co pływa, co tonie” , „Co to jest powietrze? „czy też obserwacji przez mikroskop różnych odczynników.

Wspólne wykonywanie eksperymentów było  doskonałą okazją do zdobywania nowych wiadomości.

Beata Wolska

Katarzyna Zasada