„JAGÓDKI” KARMIĄ PTAKI

Zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też nasze przedszkolaki dbają o to, żeby w karmnikach umieszczonych w ogrodzie przedszkolnym nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce. Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ochrony ptaków. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka, chleb pokrojony w kosteczkę czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc.

Beata Wolska