„JAGÓDKI” NA POCZCIE

„JAGÓDKI” NA POCZCIE

6- latki z grupy”Jagódki” przystąpiły do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Pocztówkowe Przedszkole”. Ideą wiodącą programu jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie papierowej. Głównym celem, jest wymiana pocztówek i listów z innymi przedszkolami z całej Polski, nawiązanie kontaktu z innymi placówkami oświatowymi, zapoznanie z zawodami pracowników poczty oraz promowanie własnego regionu i przedszkola. Często zapominamy o tym jak wiele daje pisanie listów, które nie tylko ćwiczy wyobraźnię, ale także rozwija kreatywność. Pierwsze listy wysyłamy i pocztówki ozdabiamy. Pozdrawiamy naszych nowych przyjaciół. Otrzymane pocztówki będziemy zbierać i zrobimy z nich wystawę. Na naszej pocztówkowej mapie zaznaczyliśmy miejsca z których otrzymaliśmy kartki . Wierzymy w to, że zasada „podaj dalej” z pewnością rozwinie się i zaowocuje nawiązaniem znajomości z innymi placówkami.

Beata Wolska