„JAGÓDKI” OBCHODZĄ ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

„Mydło lubi zabawę, w chowanego pod wodą,
każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą.”

15 października obchodziliśmy jest Światowy Dzień Mycia Rąk, którego celem było uświadomienie dzieciom jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk.
Tego dnia korzystając z lup „Jagódki” starały się zaobserwować niewidzialne zarazki na swoich pozornie czystych rączkach. Oglądały krótką scenkę dotyczącą brudnych rąk, słuchały opowiadania „Dbamy o czystość”, rozmawiały na temat zarazków i bakterii, dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiony został także schemat mycia rąk, który później wszystkie przedszkolaki zastosowały w praktyce. Każde z dzieci samodzielnie i zgodnie z instrukcją umyło swoje ręce. Dzieci bawiły się również przy piosenkach pt. „Dziwne plamy”, „Piosenka o myciu rąk”, oglądały prezentację multimedialną. Wykonywały eksperyment pt. „Dlaczego warto myć ręce?”, po którym doszły do wniosku, że brud boi się mydła. Przedszkolaki wykonywały plakat promujący mycie rąk.
Wszystkie zajęcia i zabawy odbywające się w związku z obchodami Światowego Dnia Mycia Rąk koncentrowały się wokół hasła „Czyste ręce mam, bo o zdrowie dbam” i miały charakter samodzielnych działań dzieci.

Katarzyna Zasada