„Jagódki” oraz „Niedźwiadki” sprzątają świat !

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję ,,Sprzątanie Świata,, które jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest realną lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.
Dlatego 15 września dzieci z naszego przedszkola również dołączyły do akcji. Nasze najmłodsze przedszkolaki, nie dołączyły do starszaków, które dzielnie szukały śmieci wokół okolic przedszkola ale stacjonarnie uczestniczyły w akcji. Trzylatki obejrzały prezentację multimedialną „Czysto, ładnie i bez śmieci – rady Pana Śmietnika dla wszystkich dzieci”, następnie segregowały śmieci do odpowiednich worków a na końcu pokolorowały planetę Ziemię.
Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas udział w Akcji Sprzątanie Świata zaowocuje w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.