„JASEŁKA” W KOŚCIELE P.W. NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA W RADOMSKU

„Śpij Dzieciątko” – słowa ukraińskiej kolędy to myśl przewodnia bożonarodzeniowego przedstawienia, które w niedzielę 17. stycznia bieżącego roku zaprezentowały Biedronki w Kościele p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Radomsku. Podczas przedstawienia w przepięknej świątecznej scenerii kościoła, dzieci słowem i śpiewem opowiedziały historię przyjścia na świat Bożego Dzieciątka w oparciu o teksty absolwentki przedszkola Katarzyny Kabzińskiej. Mali aktorzy zachwycili licznie zebranych na niedzielnej Mszy świętej parafian oraz całe rodziny dzieci. Ksiądz proboszcz Jacek Wierzba wyrażając swe uznanie wobec inicjatywy podkreślił, iż jasełka te są dedykowane wszystkim seniorom z racji zbliżającego się ich święta. Gromkie brawa zebranych świadczyły o przepięknej grze przedszkolaków, a ich wygląd o który zadbali rodzice, zachwycił wszystkich. Ksiądz proboszcz podkreślił także, że poprzez udział w jasełkach dzieci ofiarowują coś od siebie drugiemu człowiekowi.

DSC_0034            DSC_0040

DSC_0058            DSC_0071

Warto angażować najmłodszych w jasełka i wiele innych tradycji bożonarodzeniowych, ponieważ te zdobyte informacje i umiejętności będą procentować w dalszym ich życiu. Jasełka przygotowane zostały przez Barbarę Kabzińską i Elżbietę Minecką, a o oprawę muzyczną w kościele zadbały Anna Kabzińska-Strzelczyk i Katarzyna Kabzińska. Dzieci w nagrodę za swój trud otrzymały słodkości oraz szopki bożonarodzeniowe. Przedsięwzięcie to na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci i ich rodzin oraz licznie zgromadzonych parafian Kościoła na Sanikach.
Barbara Kabzińska