JASEŁKA W STARSZAKACH

Dnia 19 grudnia 2018r. dzieci z grupy „Kotków” przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców i wszystkich przedszkolaków z naszego przedszkola. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Całej tej uroczystości towarzyszyła przepiękna gama kolęd i pastorałek różnych wykonawców. Na koniec dzieci kolędowały wspólnie z rodzicami i złożyły im życzenia Bożonarodzeniowe wręczając aniołki z papierowych serwetek.

Mirosława Tomczuk

Beata Kowalska