JASEŁKA W WYKONANIU „MUMINKÓW”

14 grudnia 2016r. dzieci z grupy „Muminki” przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców oraz kolegów i koleżanek z innych grup dzieci młodszych. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi i śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek recytowały teksty i interpretowały w sposób aktorski swoje role. Sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy, pastorałki i wspaniale recytowały przygotowane wierszyki. Do szopki przybyli też pastuszkowie, królowie z różnych stron świata, którzy przynieśli Dzieciątku dary, a także dzieci, które obdarowały małego Jezuska serduszkami. Nie mogło zabraknąć też gwiazdek. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy przy akompaniamencie Pana Jerzego Wilka oraz wykonywali układy taneczno-ruchowe. Całej tej uroczystości towarzyszyła piękna dekoracja i podniosła atmosfera. Dzieci złożyły rodzicom życzenia Bożonarodzeniowe oraz zaśpiewały wspólnie kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Na koniec pani dyrektor Jadwiga Szpruch – Barcińska podziękowała wszystkim za przygotowanie programu artystycznego i życzyła wszystkim radosnych świąt.

Opracowanie:

Katarzyna Siemińska