„JESIENNE FIGURY” W GRUPACH MŁODSZYCH

„JESIENNE FIGURY” W GRUPACH MŁODSZYCH

Dzieci z grup młodszych wspólnie ze swoimi paniami, oprócz fascynujących kolorów, które dostrzec można jesienią w otaczającej nas przyrodzie, dostrzegły coś więcej….. kształty figur geometrycznych. Cudowne odkrycie pobudziło ich wyobraźnię i powstały figury geometryczne, ozdobione jesiennymi darami natury, takimi jak: kolorowe liście, kwiaty, szyszki, jarzębina, słonecznik, pestki dyni, itp. Piękne prace ze wszystkich grup ozdobiły nasz przedszkolny hol.
Organizując twórcze zajęcia plastyczne w oparciu o treści matematyczno-przyrodnicze realizowane są zadania z koncepcji przedszkola zaplanowane na rok szkolny 2017/2018: „Matematyka w przyrodzie”. Przedszkolaki mają możliwość rozwijania zainteresowań matematyczno-przyrodniczych.

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Opracowały:
Agnieszka Żuk, Mirosława Tomczuk.