„JESIENNE INSPIRACJE” – WYSTAWA PRAC W PRZEDSZKOLU

„JESIENNE INSPIRACJE” – WYSTAWA PRAC W PRZEDSZKOLU

,,…bo kocham jesień, bo jesień złoci się, srebrzy, czerwieni.
Kto widział tyle kolorów na jednej palecie malarza?
Tyle kolorów to tylko na drzewach jesiennych się zdarza…”

Ten cytat z wiersza Tadeusza Kubiaka świetnie charakteryzuje temat i zawartość wystawy ,,Jesienne inspiracje”, zorganizowanej w Przedszkolu nr 9, w budynku A. Wystawa, to zbiór prac dzieci grup starszych: ,,Biedronek”; ,,Żabek”; ,,Zajączków”; ,,Jagódek” i ,,Stokrotek”. Można tutaj zauważyć połączenie wielu technik plastycznych z różnorodnością skarbów jesiennych polskich pól, lasów, parków. Niektóre z nich zebrane wcześniej, takie jak: kwiaty, liście, zioła zostały zasuszone, by mogły długo cieszyć wykonawców swym pięknem. Z prac płaskich stworzone zostały albumy ,,Zielniki”, które mogą być świetną pomocą dydaktyczną dla dzieci w zakresie poznawania środowiska przyrodniczego. Do oprawy albumów wykorzystane zostały prace artysty- malarza Katarzyny Kabzińskiej. Organizacja wystawy miała na celu:
– dostrzeganie zmian dokonujących się w przyrodzie z nadejściem jesieni;
– rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającej je rzeczywistości;
– zachęcanie do podejmowania działań twórczych;
– rozwijanie wyobraźni przestrzennej poprzez zastosowanie odpowiednich technik plastycznych,
– nabywanie wrażliwości dotykowej poprzez kontakt z różnorodnym materiałem przyrodniczym i plastycznym;
– zachęcanie do zainteresowania sztuką współczesna;
– czerpanie radości z podejmowanych działań twórczych.
Organizacja wystawy może stanowić świetną zachętę do podejmowania działań twórczych przez dzieci i rodziców w czasie długich jesienno-zimowych wieczorów

opracowały
Barbara Kabzińska, Barbara Knop, Monika Kapica