JESIENNY KĄCIK PRZYRODY W GRUPIE PSZCZÓŁKI

Z drzew pospadały
żołędzie, kasztany, a my na te skarby
super pomysł mamy.

Wraz z rozpoczęciem jesieni, w grupie Pszczółki rozpoczęły się działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary pani jesieni kącika przyrody.
We wrześniu przedszkolaki wspólnie z Panią umieszczały w kąciku przyrody eksponaty przyrodnicze, zgromadzone podczas spacerów rodzinnych. Wszystkie jesienne skarby natury, takie jak: kasztany, żołędzie, różne rodzaje dyń, szyszek, owoce i warzywa umożliwiły nam utworzenie w sali pięknego jesiennego kącika przyrody. Zgromadzone dary jesieni pozwoliły nam również na przeprowadzenie wielu atrakcyjnych zajęć i zabaw dydaktycznych, wzbudzających ciekawość i duże zainteresowanie przedszkolaków.


Przedszkolaki siedzą w kręgu przed tablicą. Każde dziecko ma przed sobą trzy liście w różnych kolorach. Dzieci patrzą w kierunku tablicy, na której znajduje się drzewo z trzema liśćmi.


Dzieci wspólnie z nauczycielką bawią się na dywanie. Każde dziecko trzyma w ręku dwa kolorowe liście.


Na zdjęciu znajduje się kącik przyrodniczy z jesiennymi darami jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki, dynie, jarzębina, liście.

Magdalena Depta