„JESIENNY KĄCIK” W MOTYLKACH

Jesień króluje nie tylko w sadach czy ogrodach. W naszym przedszkolu można ją znaleźć w kącikach przyrody poszczególnych. Tegoroczna Złota Jesień dała nam wiele darów. Wraz z rozpoczęciem jesieni, w grupie ,,Motylki” trwały działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary jesieni kącika przyrody. Nasze przedszkolaki podczas jesiennych spacerów z rodzicami oraz spacerów i wycieczek organizowanych w przedszkolu zbierają żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki i z wielką radością przynoszą je do przedszkola. W kącikach przyrody można spotkać także wspaniałe okazy warzyw i owoców. W przedszkolu oglądamy kto co zebrał, porównujemy, przeliczamy, a następnie segregujemy i układamy w kąciku przyrody.  Kącik przyrody w przedszkolu daje dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i jest nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania. Oczywiście lepiej podglądać jesień na zewnątrz, ale miło jest jednak śpiewać o niej, gdy mamy ją w zasięgu wzroku.


Zdjęcie przedstawia dziesięcioosobową grupę dzieci siedzących na dywanie, które oglądają dary jesieni.


Na zdjęciu znajduje się Kącik jesienny, który ozdabia salę Motylków.

Jolanta Jaguścik
Renata Dybka