„JESTEM EKO – KLIENTEM” – WARSZTATY W GRUPACH STARSZYCH

W dniu 05.03.2021r. odbyły się warsztaty ekologiczne, dla dzieci z grup 5 i 6-latków. Zajęcia przeprowadziła pani edukator z  Ośrodka Edukacyjnego „Świat Przygód” w Łodzi. To były drugie warsztaty w ramach Projektu Edukacji Ekologicznej: „Segregacja fajna rzecz nawet przedszkolak o tym wie” realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku, dofinansowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi.
 
Celem Świata Przygód jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci.
Podczas warsztatów dzieci poznały zasady „Eko-klienta”,  stosowane oznakowania produktów (np. „bezpieczny dla ozonu”, opakowanie biodegradowalne”, „możliwość ponownego wykorzystania”), wybierały też produkty pakowane ekologicznie. W sposób jasny, czytelny i przystępny dla przedszkolaków zobrazowany został problem produkcji śmieci jako efektu nadmiernej konsumpcji. Ukazana została też możliwość przeciwdziałania – redukcja, ponowne użycie, recykling. Dzieci z dużym zainteresowaniem brały udział w proponowanych zajęciach.

Beata Wolska