„JESTEM POLAKIEM”

Jak dzieci z grup młodszych przygotowywały się do Narodowego Święta Niepodległości?

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki z grup młodszych: Pszczółki, Skrzaty, Misie, Słoneczka, Zajączki, Motylki obejrzały w dniu 9.11.2021r. prezentację multimedialną pt. „Jestem Polakiem”. Celem prezentacji było: kształtowanie zachowań patriotycznych wśród dzieci, rozumienie słowa Ojczyzna, rozpoznawanie symboli narodowych: hymnu, godła, flagi oraz znajomość nazwy stolicy Polski. Przedszkolaki poznały też Legendę o powstaniu państwa polskiego (o Lechu, Czechu i Rusie). Wiedzą, co znajduje się w Warszawie i jak stać na baczność podczas Mazurka Dąbrowskiego. Dowiedziały się także o wielkich Polakach. Uczyły się fragmentu wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś…” i słuchały piosenek patriotycznych z repertuaru dziecięcego, obejrzały filmy związane z tematyką patriotyczną. Wykonały kolorowankę godło Polski. Prace plastyczne znalazły się na gazetce dla rodziców.

mgr Zofia Polityło

Opis zdjęcia

Na zdjęciu dzieci z grupy Pszczółki i Skrzaty oglądają prezentację multimedialną. Na slajdzie widać polskie symbole narodowe.

Opis zdjęcia

Na zdjęciu dzieci z grupy Pszczółki i Skrzaty oglądają film o powstaniu państwa polskiego – zdjęcie słowiańskiego grodu. Na ścianie dekoracja z napisem 11 Listopada i flagą z papierowych białych i czerwonych liści.

Opis zdjęcia

Na zdjęciu dzieci z grupy Misie i i Słoneczka. Dzieci oglądają film – Polak Mały. Na tle dekoracji z napisem 11 Listopada i flagą z papierowych białych i czerwonych liści stoi wychowawczyni grupy Misie.

Opis zdjęcia

Na zdjęciu dzieci z grupy Misie i i Słoneczka. Dzieci oglądają film o powstaniu państwa polskiego – slajd z dębem. Na tle dekoracji z napisem 11 Listopada i flagą z papierowych białych i czerwonych liści stoi wychowawczyni grupy Słoneczka.

Opis zdjęcia

Na zdjęciu dzieci z grupy Zajączki i Motylki oglądają film o Warszawie.

Opis zdjęcia

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy Zajączki i Motylki. Na ścianie dekoracja z napisem 11 Listopada i flagą z papierowych białych i czerwonych liści.