KĄCIK CZYTELNICZY W „MOTYLKACH”

Dnia 14.09.2021r w grupie „Motylków” utworzono kącik czytelniczy. Głównym celem, który przyświecał powstaniu kącika było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Chcemy, aby dzieci poznały naturalne źródło czerpania informacji.
Dzięki książkom dzieci rozbudzają fantazje oraz kształtują umiejętność prawidłowego budowania zdań i posługiwania się nimi w praktyce. Chcemy żeby książki były stałym elementem dnia naszych przedszkolaków i aby dobre nawyki przełożyły się również na zachowania w domu, tak by książki były częstszym bywalcem w życiu dzieci niż telewizor czy gry komputerowe. Systematyczne czytanie dziecku jest najskuteczniejszą metodą wychowania młodego czytelnika.


Na zdjęciu stoi dziewięcioro dzieci. Trzymają w rękach książki.


Na zdjęciu widać dzieci siedzące przy stolikach i oglądające książki.


Na zdjęciu widać dzieci stojące przy zielonej komodzie, na której leżą książki.

Opracowanie:
Renata Dybka
Jolanta Jaguścik