KĄCIK LOGOPEDYCZNY W GRUPIE „SŁONECZKA”

KĄCIK LOGOPEDYCZNY W GRUPIE „SŁONECZKA”

W dniu 28.10.2019r. w grupie Słoneczka, w ramach zadania „Ćwiczenie mowy i języka dla każdego smyka”, przygotowany został kącik logopedyczny. W jego urządzeniu pomogli rodzice sześciolatków. Zgromadzone zostały w nim różne pomoce logopedyczne, takie jak: plastikowe łyżeczki, piłeczki, słomki; zabawki do robienia baniek mydlanych, lusterko, książki, gry edukacyjne. Celem tego zadania jest ułatwienie dzieciom ćwiczeń mowy i języka oraz zachęcenie do zabaw logopedycznych.

W dniu 30.10.2019r. przeprowadzone zostały ćwiczenia usprawniające narządy mowy
z wykorzystaniem różnych pomocy z kącika logopedycznego. Przedszkolaki dmuchały bańki mydlane, robiły bańki w wodzie za pomocą słomek, przenosiły małe kawałki papieru słomkami do kubków, ćwiczyły przed lustrem, przenosiły piłeczki na łyżeczkach trzymanych w ustach, bawiły się przedmuchując piłeczkę na pole przeciwnika. Dzieci były bardzo chętne do ćwiczeń i wykonywały je z dużym zaangażowaniem. Kącik będzie pomocny w logopedycznej pracy indywidualnej z dziećmi.

 

mgr Zofia Polityło