„KĄCIK ZDROWIA” U SŁONECZEK

„KĄCIK ZDROWIA” U SŁONECZEK

Zadanie z Planu pracy przedszkola
„W zdrowym ciele zdrowy duch – bezpieczeństwo, higiena, ruch”.

W dniu 26.10.2020r. w sali grupy 3B zorganizowany został „Kącik zdrowia” w celu promowania zdrowego trybu życia wśród przedszkolaków. W kąciku znalazły się plansze i plakaty zawierające ilustracje na ten temat. Dzieci dowiedziały się, że na zdrowie wpływają takie czynniki jak: aktywność ruchowa, prawidłowe odżywianie, dbanie o higienę. Trzylatki próbowały wykonać różne ćwiczenia ruchowe, poznały piramidę zdrowia i dowiedziały się, jak ważne jest przestrzeganie zasad mycia rąk oraz zasłaniania ust i nosa podczas kichania. To umiejętności bardzo potrzebne w codziennym życiu.
W październiku odbyło się też spotkanie z panią pielęgniarką, która mówiła przedszkolakom o myciu rąk oraz rozmowa wychowawczyń z dziećmi o koronawirusie i zasadach wirusoobrony.

mgr Zofia Polityło