Kocie zabawy przedszkolaków

W piątek, 17 lutego obchodziliśmy święto „Światowy Dzień Kota”. Wszystkie dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane wąsy, maski czy też koci strój. Spotkanie rozpoczęło się wysłuchaniem piosenki w wykonaniu 6 latków z grupy „Kotki”. Przedszkolaki zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy”:  piosenki, zabawy kołowe, zabawy ortofoniczne, zagadki i quizy. Przypominaliśmy także sławne koty z bajek. Listę bajkowych kotów otwiera Kot w butach- sprytny, przebiegły, bardzo inteligentny. Dzieci przypomniały sobie również przygody przemiłego, ciekawego świata kota Filemona oraz Bonifacego, który uwielbiał drzemać na zapiecku.

Grupa dzieci stojących, na twarzy mają maski kota. Dzieci przebrane w maski i stroje kota siedzą na dywanie.Dzieci siedzą naprzeciwko tablicy multimedialnej. Na tablicy jest widoczna postać kota.

 

 

 

Wykonały prace plastyczne ukazujące postać kota. Miały nawet możliwość zaobserwowania zachowań  kotka w ogrodzie przedszkolnym.  Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
Dziękujemy Rodzicom za włączenie się w akcję charytatywną „Pełna miska dla kotów ze schroniska”, której podsumowanie nastąpiło w dniu dzisiejszym.

 

 

 

 

Katarzyna Zasada
Dorota Kotlewska